Усі патологічні процеси, пов’язані зі стопами ніг у людини, що страждає від цукрового діабету, називаються одним загальним терміном, діабетична стопа. Це одне з найбільш ймовірних ускладнень цього захворювання. Від неї страждають від 85 до 90% хворих на діабет 2 типу. І саме синдром діабетичної стопи стає причиною інвалідності діабетика, так як фіналом більшості з цих захворювань є операція і ампутація кінцівки.
Основне лікування діабетичної стопи полягає в профілактиці

dfoot

Завжди треба стежити за рівнем цукру в крові, дотримуватись призначеного лікування. В домашніх умовах і на вулиці слід носити тільки бавовняні або вовняні шкарпетки і зручне шкіряне взуття. Регулярно слід робити зарядку для стоп.

Кожен вечір перед сном проводити теплі ножні ванни (температура води не вище 38°C), витирають насухо і ретельно обстежують. Якщо є ранки або пошкодження, то їх належить одразу ж лікувати.

Регулярно потрібно спостерігатись у лікаря. Помітивши перші ознаки хвороби слід негайно звернутися до лікаря.

Самолікування може бути шкідливим для здоров’я краще зверниться до лікаря і він Вам допоможе.

З 01.12.17 В КНП «В МКЛ № 1» розпочав свою роботу кабінет «Діабетичної стопи» по наданню консультативної, лікувальної та профілактичної допомоги пацієнтами міста, що хворіють на Цукровий діабет (консультація хірурга, зняття гіперкератозу, мозолів, лікувальний педикюр).

Запис на консультацію до лікаря- хірурга за телефоном 51-11-90, 56-01-10,

Хмельницьке шосе 96, поліклініка, кабінет № 17 лікар-хірург Романов Є.М.