За рішенням Міжнародної спілки проти раку (UICC), щорічно, 4 лютого в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.
Мета запровадження Всесвітнього дня боротьби з раком в світі – це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Зосереджуючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися позитивних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.
Держава приділяє велику увагу в діяльності галузі охорони здоров’я по зниженню захворюваності на онкологічну патологію, всі ці заходи впроваджені Загальнодержавною програмою боротьби з онкологічними захворюваннями та Загальнодержавною програмою "Здоров'я-2020: український вимір". Актуальність даної проблеми визначається стійким зростанням ураження населення, складністю своєчасної діагностики та лікування, значною його вартістю, високим рівнем інвалідизації і летальності хворих. Рак, як причина високої смертності, посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Адже ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка.

rak1

rak2

Рак — це загальне позначення більш ніж 100 хвороб,
які можуть вражати будь-яку частину організму. Одним з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатних проникати в довколишні частини організму і поширюватися в інші органи (цей процес називається метастазом). Рак розвивається з однієї єдиної клітини. Перетворення нормальної клітини в пухлинну відбувається в ході багатоетапного процесу, що зазвичай представляє розвиток передракового стану в злоякісні пухлини.

Основні фактори, які можуть впливати на розвиток хвороби:
тютюнопаління;
зловживання алкогольними напоями;
недоброякісне харчування;
надмірне сонячне світло та радіація;
забруднене довкілля;
стреси;
спадковість;
порушення вироблення гормонів;
безсистемне вживання медичних препаратів;
відсутність фізичної активності.

Основні першочергові заходи пацієнта для профілактики хвороби:
щорічно проходити профілактичний медичний огляд;
щорічно проходити флюорографічне обстеження;
проходити ультразвукове обстеження молочних залоз, жінкам старше 40 років — мамографію;
після профілактичного огляду, за призначенням лікаря, проходити колоноскопію для виявлення раку товстої кишки (чоловікам і жінкам старше 50 років), РSA-тест для виявлення раку передміхурової залози (чоловікам старше 50 років), магнітно-резонансну томографію та інші.
Однією з проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення до онкозахворювань та прийомів самообстеження, нехтуванням профілактичними оглядами, запізнілим виявленням хвороби, а також недостатньою обізнаністю про можливості профілактики та ведення здорового способу життя.
Отже, турбота про власне здоров’я, відмова від шкідливих звичок, регулярне звернення до лікаря — 1 раз на рік для проходження профілактичних оглядів та при появі найменших сумнівів щодо стану свого здоров’я — це шлях до повноцінного та якісного життя.

В поліклініці Вінницької міської клінічної лікарні №1 працюють лікар-онколог та лікар хірург-онколог, які ведуть прийом хворих за попереднім записом та по самозверненню з 8:00 до 20:00 годин.
Тел. (0432)56-01-10, 51-11-90.
ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ’Я РАЗОМ З ВАМИ.
Гастроентерологічне відділення Вінницької міської клінічної лікарні №1 надає консультації з харчування для профілактики раку.

rak3 rak4 rak5