Ожиріння — це захворювання, яке характеризується надлишковим накопиченням жирової тканини в організмі, що виникає коли надходження енергії з калоріями їжї перевищує енерговитрати.
Ожиріння часто поєднується з цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом, серцево-судинною недостатністю, деякими формами раку, порушенням репродуктивної функції, захворюваннями опорно-рухового апарату.
Ожиріння визнане ВООЗ новою неінфекційною «епідемією» нашого часу.
Методи лікування ожиріння:

немедикаментозне;
медикаментозне;
хірургічне.
Немедикаментозне лікування — навчання хворих, раціональне збалансоване харчування, підвищення фізичної активності, зміна способу життя. Основою немедикаментозного лікування є харчування, яке обмежує вживання висококалорійної їжї: жирів, вуглеводів, особливо тих, що легко засвоюються, кондитерських виробів, страв з борошна, прянощів, гострих закусок, солінь. В дієту включають овочі та фрукти, які містять велику кількість рослинної клітковини, хліб з висівками, морські продукти, що містять велику кількість йоду.

Hplate

Фізичні навантаження:

Плавання;
Біг, особливо по пересіченій місцевості;
Їзда на велосипеді чи велотренажері;
Шейпінг або аеробіка;
Спортивна хода або хоча б підйом сходами.
Найпростішим і доступним фізичним навантаженням є ходьба. Мінімальна щоденна норма ходьби для дорослих — 10-20 тис. кроків або ходьба в прискореному темпі до 30 хвилин на добу.
Проводити фізичне навантаження рекомендується через 1-2 години після вживання їжі. Вкрай бажаним є лікарський контроль за навантаженям.
Медикаментозне лікування.

Протипоказанням до медикаментозної терапії є вагітність, лактація, дитячий вік.
Сумісна праця пацієнта, ендокринолога, гастроентеролога, хірурга, та за необхідності і невропатолога допоможе знизити та втримати досягнуту масу тіла.
В гастроентерологічному відділенні КНП "Вінницька міська клінічна лікарня №1" пацієнти можуть отримати курс лікування.

В хірургічному відділенні проводиться ліпосакція.

Направленя в стаціонарне відділення пацієнт може отримати у сімейного лікаря або у ендокринолога, гастроентеролога чи хірурга поліклініки КНП "Вінницька міська клінічна лікарня №1".

В умовах лікарні можна провести повний комплекс необхідний вимірювань, в тому числі визначити рівень цукру крові, холестерину, печінкові та ниркові проби, провести УЗД діагностику, ЕКГ для виявлення супутньої патології, що часто поєднується з ожирінням.

"Тіло — це багаж, який несеш все життя. Чим він важчий, тим коротша подорож".